Vatanım Sensin

Vatanım Sensin Dizisi Oyunculuk Başvurusu- Vatanım Sensin Dizisi Oyuncu Alımı

Vatanım Sensin

O3 medyanın yapımcılığını yaptığı Halit Ergenç'in uzun süredir gündemi meşgul eden yeni dizisinden haberler gelmeye başladı. Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'in uzun süredir sosyal medyada konuşulduğu dizinin ismi belli oldu. Muhteşem Yüzyıl'da Sultan Süleyman karakterine hayat veren ve Karadayı dizisinde başrol oynayan Bergüzar Korel çifti ilk kez aynı projede buluşuyor. 
O3 Medya uzun uğraşlar sonucunda Halit Ergenç'e senaryoyu beğendirmeyi başardı. Halit Ergenç senaryoyu okuduktan sonra teklifi kabul etti. Vatanım Sensin dizisi için Halit Ergenç haftalık 100 bin tl'lik rekor bir imza attı. Vatanım Sensin dizisinin ekim ayında kanal d ekranlarında başlaması bekleniyor. 
Necati Şahin ve Nuran Evren Şit'in senaryosunu yazdığı Ekim ayında çekimlerine başlanan ve Selanik, İzmir, Kordon, Kemeraltı gibi ikonik mekanlar ve semtler, döneme uygun olarak yeniden inşa edildi. Çekimleri buralarda gerçekleştiriliyor.

 

Vatanım Sensin Konusu

Üç çocuğu ve kayınvalidesiyle birlikte zorlu bir hayat süren Azize, canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla kavurulurken diğer yandan savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele etmektedir. Yıldız güzeller güzeli gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kızdır.
Ali Kemal se kardeşlerine göre çok farklı aşk acısıyla ve kendine dair öğrendiği önemli bilgiyle kuytu köşede yaşayan bir serseri mayın gibidir. Azize çocuklarının dertleriyle birer birer uğraşmaya çalışırken İzmir'in Yunanlar tarafından işgale uğrayacağını öğrenir.
Oysa ki bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini getirecektir. 1919 senesinin baharında Azize ve Cevdet hayatlarının önemli bir aşamasındadır. Zaferler, mağlubiyetler, ayrılıklar, kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve baharn ateşiyle yanacak, gerçek sevginin, gerçek vatanın, gerçek ihanetin ne olduğunu yaşayarak göreceklerdir. Cevdet ve Azize'nin hikayesi küllerinden doğan bir ülkenin kaderiyle aynı yazılır.  
İzmir'in işgal edildiği Balkan Harbi döneminde kimin kimden yana olduğu ilk bakışta anlaşılamayan büyük bir savaşın içerisinde dağılan bir ailenin tekrar bir araya gelişini izleyeceğiz. Büyük bir savaşın gölgesinde tutkulu, inanılmaz büyülü bir aşkın hikayesi çarpıcı bir şekilde ekranlara gelecek.