Fotomodel Ajansı

Fotomodel Ajansı - Fotomodel Ajansları - Fotomodel Başvurusu

Fotomodel Ajansı

Modellik, bay ve bayan ayrım yapılmadan yapılan bir meslektir. Modellik sadece podyumda yürümekle yapılan bir iş değildir. Modelliğin birçok farklı şekillerde yapılan türleri bulunmaktadır. Bu türlerden en çok tercih edileni ise fotomodelliktir. Genellikle kriterlere uygun olarak seçilen bu kişiler, saatlerce fotoğraf çekimlerine maruz kalabiliyorlar. Bu nedenle normal olarak yapılan modellikten daha zordur. Fotomodeller genelde marka tanıtımları ya da dergi kapakları için poz vermektedirler. Bu nedenle birçok açıdan fotoğraf karesi çekilmektedir. Çekim yapılması gereken herhangi bir ürün için olabilir. Bu nedenle işi yaptırmak isteyen kişiler, fotomodelleri fotomodellik ajansı yardımıyla temin edebilmektedirler.

Nasıl Fotomodel Olunur?

Öncelikle fotomodel olmak isteyen kişinin kriterlere uyması gerekmektedir. Kriter olarak nitelendirilen özellikler ise, yüzünüzün karşı tarafı etkileyecek bir güzellikte olması gerekmektedir. Her ne kadar ayrım yapılmadığı iddia edilse bile fotomodellik için seçilen kişiler renkli gözlü kişilerden oluşmaktadır. Bu kriterlerde kilo sınırı kesinlikle bulunmamaktadır. Genellikle büyük beden giyim çekimleri için kilolu bayanlar tercih edilmektedir. Bu konuda bir ayrım yapılmamaktadır. Ancak boy sınırı belli bir limitte olmaktadır. Genellikle çok kısa kişiler seçilmemektedir. Bu kriterlere uyan kişilerin ise fotomodellik ajansı dahilinde çalışması gerekir. Bu şekilde daha çabuk keşfedilmiş olursunuz. Bu ajanslar genel olarak internet üzerinden yapılan başvurulara öncelik tanımaktadırlar. Ancak sizi görüşmeye çağırmaları için ajansa kuvvetli bir cv vermeniz gerekmektedir.

Bay ve Bayan Fotomodellik

Fotomodellik için bay ya da bayan olacak diye bir kriter bulunmamaktadır. Bay ya da bayan bu işi seçilen kişiler yapabilir. Belirli bir yaş sınırı da yoktur. Bu nedenle çoğu fotomodeller, bu işe çocuk yaşta başlayabiliyorlar. Fotomodel ajansı, her yaştan sizlerin tanıtımını yapmak için bu işi yapmaktadırlar. Eğer iyi bir reklam yapılmasını istiyorsanız, bu işin ehli ajanslarla birlikte çalışabilirsiniz. Çünkü bu ajanslar, profesyonel olarak hizmet vermektedirler. Bu nedenle yapılan reklam kesinlikle amatörce bir iş olarak ortaya çıkmaz. Bu da işveren açısından oldukça önemli bir mevzudur. Bu işin yapılmasının en çok nedeni ise, maddi açısından getirisinin fazla olmasıdır. Fotomodeller bu iş için ciddi miktarlar isteyebiliyorlar.