Aileler Cast Seçiminde Çocukları İçin Nelere Dikkat Etmeli

Aileler Cast Seçiminde Çocukları İçin Nelere Dikkat Etmeli

Aileler Cast Seçiminde Çocukları İçin Nelere Dikkat Etmeli

Çocuklar kuşkusuz ilk değerlendirmelerini ebeveynlerinden alır. Gözlerinin önünde büyüyen evlatlarının ilk kabiliyetlerini gören anne babadır. Böylelikle ilk yetenek değerlendirilmesi aslında küçük yaşta belirlenir. Çocuğunun bir yeteneğe sahip olduğunu hisseden bir ebeveyn eğer renkli ekranı tercih edecekse bundan sonra izleyeceği yollarda dikkatli olmalıdır. Bu açıdan bir tercih doğal olarak iyi bir cast ajansı seçmekten başlar. Televizyon içerisinde yer alan dizi, reklam sektörlerine yeni yüzler arayışı her geçen gün fazlalaşmaktadır. Çocuk reklamları kuşkusuz en çok dikkat çeken reklamlardır. Hatta bu kısa süreli reklamlardan dizilere kayma potansiyeli çok fazladır.

Bu renkli dünyada yer alması her anne babanın hayali olabilir diğer yandan çocuklarının yıpranmaması adına da tetiktedirler. Ki olması gereken de budur. İyi bir cast ajansı çocuk aday için birkaç deneme çekimi yapar. Fotoğraflarını çeker. Ve çocuk için bir dosya oluşturulur ve portföyde saklanır. Şayet yapım şirketi role uygunluğuna inanırsa cast ile irtibata geçer. Ve çocukla bir deneme çekimi yapılır. Bu deneme çekimlerinde iyi bir cast ajansı çocuğu çok fazla yormadan, sıkmadan bir çekim yapar. Hatta hatta çekim esnasında bir pedagog bulundurur. Çocuğunuzun oyuncu olduğunu düşünmeniz elbette ki gurur verici ve harika bir durum. Ancak diğer yandan da zor yanları mevcuttur. 1 dakikalık bir çekim bazen saatlerce sürebilir. İstenilen performans yakalanana kadar bu devam eder. Bir çocuğa saatlerce aynı şeyi yaptırmak kuşkusuz hayattaki en zor şeydir. Yapmayacağım deyip bırakıp gider. İşte bu noktada iyi bir cast ajansı devreye giriyor. Çocuğun dünyasına girmek ve bu dünya içerisinde ne kadar önemli olduğunu hissettirmek esas görevdir.

Merkezinde Çocuk Olan Diziler Reyting Kazanır mı?

Çocuk oyuncular her zaman için tercih açısından ön sıralardadır. Çocuklarla çalışmak, onları yetiştirmek, istenilen performansı alabilmek çok zordur. Ciddi bir mesai gerektirir. Karşılarında bir yetişkin olmadığından set her zaman sakin ve huzurlu görünüş sağlanmalıdır ki, çocuk en küçücük bir olumsuzluktan etkilenip kaçmasın. Veya ağlamaya başlamasın. Ağlamaya başlayan bir çocuğu susturmak çok zordur Bütün bu zorluklara rağmen reyting uğruna günümüz dizileri merkezde çocuk olmak üzere senaryolar yazılır. Hikaye akıcı ve gerçekçiliğe yakın olduğunda, merkezde çocuk varsa ve izleyici olarak benim çocuğum bu durumda olsaydı ne yapardım diyebiliyorsanız yapımcı size ulaşmayı başarmıştır.